Warsztaty Master Class coraz bliżej! Niedawno rozmawialiśmy o nich z Rebeccą Lieb, a teraz przyszedł czas na drugą współprowadzącą. Stephanie Losee kieruje contentem w globalnej firmie Visa. Opowiada nam, dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu.

Stephanie Losee kieruje contentem w Visie. Wcześniej pełniła tą samą funkcję w POLITICO oraz była redaktorem prowadzącym w Dell’u, odpowiadając za strategię contentową. Dziennikarka, autorka, mówczyni. Niekwestionowany ekspert w dziedzinie content marketingu.

Zuzia Kuczborska: Czego mogą spodziewać się uczestnicy warsztatów?

Stephanie Losee: Rebecca i ja krok po kroku przeprowadzimy ich przez wszystkie etapy działań, które musi podjąć firma – zarówno duża, mała jak i średnia – aby skutecznie opracować i realizować strategię content marketingową.

Z. K.: A co zyskają uczestnicy dzięki spotkaniu?

S. L.: Usłyszą praktyczne porady o tym, jak opracowywać content i omówimy to na podstawie konkretnych przykładów. Jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła podzielić się tą wiedzą z uczestnikami. Nasze spostrzeżenia dostosujemy do potrzeb odbiorców.

Z. K.: Jak pogodzisz nowicjuszy w CM i osoby z większą wiedzą, tak aby warsztat był wartościowy dla obu grup?

S. L.: Nie ma firmy, która miałaby poczucie, że jej strategia content marketingowa jest doskonała, spełnia wszystkie oczekiwania i niczego więcej już jej nie potrzeba. Wszyscy jesteśmy nowicjuszami i wszyscy jesteśmy ekspertami. Ekspertami jesteśmy w swoich dziedzinach, a nowicjuszami w różnych aspektach content marketingu. Na podstawie pytań i przykładów innych osób zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego.

Firmy muszą zdefiniować swoje cele, stworzyć content, który oferuje im możliwości testowania i uczenia się, mierzyć rezultaty, a następnie według tego odpowiednio korygować strategię.

Z. K.: Co jest najważniejsze w budowaniu strategii content marketingowej?

S. L.: Zrozumienie czemu ma służyć content marketing w Twojej organizacji, do jakich celów go potrzebujesz. Rebecca jest przede wszystkim ekspertem w zakresie strategii promocji content marketingu, a ja praktykiem, który odpowiada za wcielanie w życie i konsekwentną
realizację contentu. Myślę, że w ten sposób, dzięki swoim doświadczeniom, każda z nas jest w stanie dołożyć odpowiednią cegiełkę do działań firm, które wezmą udział w warsztatach.

Z. K.: Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez marketingowców? Jak ich unikać?

S. L.: Największym i najłatwiejszym do naprawienia błędem jest nie domykanie pętli sprzężenia zwrotnego.  Firmy muszą zdefiniować swoje cele, stworzyć content, który oferuje im możliwości testowania i uczenia się, mierzyć rezultaty, a następnie według tego odpowiednio korygować strategię. To jest niekończący się proces i, tak jak już wspomniałam, żadna firma nigdy nie czuje, żeby był on zakończony. Sukces strategii content marketingowej polega na jej nieustannym rozwijaniu.

A jak CM Master Class widzi Rebecca? Przeczytaj naszą rozmowę.

Bilety na warsztaty z Stephanie i Rebeccą wciąż można kupić tutaj !

Polecamy obejrzeć i usłyszeć Stephanie na żywo w wywiadzie dla Native Advertising Institute.