Rebecca Lieb 6 czerwca będzie współprowadziła warsztaty Content Marketing Master Class w Warszawie. Nie możemy się już doczekać! Z tej okazji postanowiliśmy podpytać ją, czego mogą spodziewać się uczestnicy wydarzenia?

Rebecca Lieb jest autorytetem w dziedzinie content marketingu, autorką książek, publicystką, doradcą strategicznym i analitykiem. Warto zajrzeć na jej stronę, aby dowiedzieć się więcej.

Rebecca Lieb: Wielu rzeczy! Po pierwsze (i trochę nieskromnie), będą pracować z dwiema najbardziej oddanymi i znaczącymi osobami w branży content marketingu w Stanach Zjednoczonych. Stephanie Losee kieruje contentem w globalnej firmie Visa. Wcześniej pełniła tą samą funkcję w Dell’u. Jest specjalistką na najwyższym poziomie i podzieli się przykładami z życia wziętymi, z jakimi stratedzy contentowi muszą radzić sobie w pracy. Ja, jako analityk i autor, opublikowałam więcej prac na temat content marketingu i strategii contentowej niż jakakolwiek inna osoba. Moja praca jest podyktowana wnikliwymi wywiadami przeprowadzanymi z ludźmi takimi jak Stephanie (w zasadzie moja trzecia książka o strategii contentowej zostanie opublikowana podczas mojego pobytu w Warszawie!). Obydwie, Stephanie i ja, mamy solidne zaplecze wiedzy nie tylko z zakresu marketingu, ale również dziennikarstwa, więc do warsztatu wniesiemy ze sobą doświadczenie i szeroką perspektywę.

Z.K.: Co zyskają uczestnicy?

R. L.: Uczestnicy zyskają zarówno strategiczną, jak i taktyczną wiedzę. Nie tylko nauczą się elementów strategii contentowej i zapoznają się ze świetnymi case studies w zakresie content marketingu, ale również nauczą się nowych sposobów, aby mierzyć ROI contentu. Otrzymają szablony, które pozwolą im przeprowadzać audyt contentu, albo wybierać nowe narzędzia i technologie wspierające ich program. Nauczą się również, jak content rozprzestrzenia się we wszystkich aspektach marketingu, a nawet poza marketingiem, i przynosi korzyści dla firmy.

 Strategia content marketingowa polega na nieustannej optymalizacji i eksperymentowaniu, a nie na jednej „właściwej” odpowiedzi.

Z. K.: Jak pogodzisz ze sobą nowicjuszy w CM i osoby z większą wiedzą, tak aby warsztat był wartościowy dla obu grup?

R. L.: To warsztat, a nie wykład. Będziemy wszyscy uczyć się od siebie nawzajem. Początkujący mają swoją własną perspektywę i doświadczenia, tak samo jak bardziej wytrawni content marketingowcy. Planujemy stworzyć ćwiczenia zespołowe, aby na wszystkich poziomach można było wymieniać się wiedzą i pomysłami niezależnie od doświadczenia. W końcu strategia content marketingowa polega na nieustannej eksperymentacji i optymalizacji, a nie na jednej, „właściwej” odpowiedzi.

Z. K.: Co jest najważniejsze w budowaniu strategii content marketingowej?

R. L.: Omówieniu tego pytania poświęcimy cały poranek! Ale jeżeli mam odpowiedzieć krótko – strategia content marketingowa po pierwsze polega na zrozumieniu DLACZEGO content jest ważny, jakim celom będzie służyć. Następnie wymaga opracowywania powtarzalnych procesów, aby tworzyć, rozpowszechniać i mierzyć content, dzięki czemu można go zoptymalizować, aby osiągnąć te cele.

Z. K.: Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez marketingowców? Jak ich unikać?

R. L.: Największym błędem jest „popełnianie content marketingu” bez posiadania strategii. Prowadzi to do wypalenia, braku pomysłów, wymarłych blogów i stron w mediach społecznościowych, bo nie mają one „wystarczającego contentu” albo „wystarczająco dobrego contentu”. Bez strategii osiągniecie celów nie może się udać i koniec końców się nie uda.

Bilety na warsztaty z Rebeccą i Stephanie wciąż można kupić tutaj !

Warto zobaczyć: ciekawy wywiad z Rebeccą m.in. o transformacji cyfrowej.