Wyniki Power of Content Marketing Award Szpalty Roku 2016 wprowadziły nas w szampański nastrój. Nasze projekty otrzymały aż 11 nagród: 4 złote, 4 srebrne i 3 wyróżnienia.

W tym roku konkurencja była ostra – niemal 200 zgłoszonych prac, 16 jurorów i dwa etapy oceny (pierwsza selekcja online, a potem obrady tradycyjne i wybór najlepszych z najlepszych projektów). Jury doceniło naszą pracę dla klientów i przyznało nam aż 11 dyplomów Power of Content Marketing Awards Szpalty Roku 2016. Doceniło zarówno nasze magazyny papierowe, wydania elektroniczne, strategie komunikacji skierowane do pracowników oraz do klientów. Dostaliśmy wysokie noty za kreatywność, nowe rozwiązania i umiejętność łączenia celów komunikacyjnych firmy z oczekiwaniami pracowników.

02_infografika

Otrzymaliśmy złoto za cztery projekty. Magazyn „Biromaniak” (dwumiesięcznik, papier, format A3) wydawany dla pracowników Grupy Żywiec został doceniony za odzwierciedlenie pasji i dumy w sposobie komunikacji, pozostające w synergii z oryginalnym formatem i potrzebami grupy docelowej. Jury nagrodziło także złotem elektroniczny magazyn „Connect”, który raz w miesiącu trafia do pracowników Raiffeisen Polbank. Magazyn został doceniony za nieszablonowe posługiwanie się identyfikacją marki, lekką i nieformalną tonację contentu oraz umiejętne wykorzystanie potencjału pracowników. Dwa kolejne złota trafiły do ING Banku Śląskiego, obie nagrody zostały przyznane w kategorii Strategia Content Marketing. Pierwsze złoto dla Raportu CSR ING Banku Śląskiego powędrowało za strategię dla klientów, w której jurorom spodobało się nieszablonowe podejście angażujące w realizację pracowników oraz nowoczesna forma i unikalna oprawa graficzna. Drugie – za strategię dla pracowników „Pomarańczowy kod”, którą  doceniono za wdrożenie całościowych, globalnych standardów opartych o uważne wsłuchanie się w potrzeby i opinie grupy docelowej.

Na naszej półce przybyły też 4 srebrne dyplomy. Dwa z nich trafiły do Goodyeara. Magazyn pracowniczy „Oponowości” został nagrodzony w dwóch kategoriach: content marketing motoryzacja – za rzetelne poradniki, zaangażowanie pracowników w tworzenie treści, dynamiczną i kontekstową grafikę oraz przydatne dodatki oraz magazyn dla pracowników nakład do 10 tys. egzemplarzy – za koncepcję doskonale dopasowaną do grupy docelowej i fachowy, jakościowy content. Srebro otrzymał także magazyn „Baśka”  skierowany do pracowników ING Banku Śląskiego – za oryginalny zamysł koncepcyjny, podkreślający unikatowy charakter magazynu oraz efekty w postaci zaangażowania. Jury konkursowe doceniło także magazyn „Atlas fachowca” wydawany dla grupy Atlas, który otrzymał srebro w kategorii Magazyn dla klientów B2B.

Możemy się pochwalić także trzema wyróżnieniami. W kategorii publikacja jednorazowa wyróżniono Raport CSR ING Banku Śląskiego za atrakcyjne i pomysłowe połączenie nowoczesnej technologii z formami graficznymi przygotowanymi przez pracowników banku. A w kategorii Strategia content marketing dla pracowników: Merck za kampanię wprowadzającą pierwszy numer magazynu oraz Provident Polska za pomysły na edukację swoich doradców.

Mamy się czym pochwalić, ale trzeba przyznać, że zajęło nam trochę czasu ogłoszenie tych dobrych wieści światu. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego, zerknijcie tutaj…

03_dzialo_sie