Mariaż nowoczesnej technologii i tradycyjnej sztuki ręcznie wykonywanej przez artystę jest możliwy. Wystarczy obejrzeć raport CSR ING Banku Śląskiego.

Zachęcamy Cię do oddania głosu na raport CSR ING Banku Śląskiego „Odpowiedzialność w obiektywie” w konkursie „Raporty Społeczne”! Głosowanie trwa do 2 grudnia 2015 r. W konkursie należy wytypować dokładnie 3 raporty.

Odpowiedzialność w obiektywie. Raport CSR ING Banku Śląskiego S.A. 2013-2014” to wydawnictwo elektroniczne przygotowane przez Aude w technologii RWD (Responsive Web Design) gwarantującej idealny odbiór treści na każdym typie urządzenia mobilnego. Automatyczne dostosowanie treści do różnych ekranów sprawia, że przy projektowaniu graficznym trzeba wziąć pod uwagę wiele ograniczeń technicznych. Wyzwaniem było nadanie raportowi artystycznej, wyjątkowej formy graficznej przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich reguł projektowania responsywnego. Jak zwykle na początek był koncept całości.
Warstwa merytoryczna i graficzna raportu musiała być spójna. – Spodobał nam się koncept zaproponowany przez Aude – „Odpowiedzialność w obiektywie”, czyli historia działań CSR-owych opowiedzianych przy pomocy fotografii wykonanych przez pracowników banku – mówi Anita Buczkowska, starszy specjalista ds. komunikacji ING Banku Śląskiego. – Ogłosiliśmy konkurs wśród pracowników i najlepsze fotografie posłużyły za ilustracje do raportu – dodaje.
Zdjęcia pracowników stały się podstawą do przygotowania grafiki raportu. – Postawiliśmy na collage. Ręcznie rozmalowane symbole wypełnione fotograficznym tłem – mówi Marcin Rutkowski, dyrektor artystyczny i współwłaściciel AUDE. Bazy wszystkich obrazków zostały wykonane ręcznie, collage zostały dopracowane w komputerze i w ten sposób powstały wyjątkowe ilustracje będące połączeniem wizji artysty i zdjęć przygotowanych przez pracowników.

To drugi raport CSR przygotowany przez agencję Aude dla ING. Pierwszy za lata 2011-2012 pt. „ING – sztuka odpowiedzialności” wydany był w wersji papierowej. Na ekologicznym papierze rozmalowane zostały najważniejsze zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością banku i połączone z obrazami z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING.