Nadeszła wiosna, a wraz z nią ochota na podróże. Warto ją wykorzystać na te, które rzeczywiście kształcą i wybrać się tam, gdzie liczba najzdolniejszych ludzi z branży na metr kwadratowy jest największa – konferencje content marketing.

Konferencje, mimo swojej odświętności, są bardzo ważne w codziennej pracy: pozwalają zobaczyć jak zmienia się branża, nawiązać cenne znajomości, podzielić się wiedzą, zainspirować do dalszej pracy, a niekiedy nawet całkiem zmienić perspektywę… Krótko mówiąc: przyniosą wartość twojej firmie i pomogą osiągnąć cele zawodowe.

Oto 10 takich wydarzeń, które czekają na ciebie (i na nas!) w tym roku. I tyle samo propozycji zwiedzania, bo nie zapominajmy, że na wyjazdach jesteśmy przede wszystkim turystami!

Polska

Power of content marketing, 28 maja, Warszawa
Dlaczego warto? Bo to jedyne tej skali wydarzenie branżowe w Polsce, które poleca nawet sam Emilian Kamiński. Między innymi dlatego, że zamiast autoreklamy zobaczysz tam case’y, które pokazują, jakie skuteczne działania content marektingowe przynoszą realne pieniądze.

A stamtąd łatwo dotrzeć do jednego z najbardziej medialnych (zaraz obok Powstania Warszawskiego oczywiście), a do tego najnowszego i chyba najładniejszego muzeum Warszawy – Polin (fot. Jacek_Kadaj / Shutterstock.com).

muzeum Polin

InfoShare, 11-12 czerwca, Gdańsk
Dlaczego warto? Innowacyjne projekty i ludzie gotowi w nie zainwestować spotykają się w jednym miejscu, w którym dodatkowo możesz pooddychać jodem.

A po konferencji polecamy relaksujący spacer Długim Targiem.

dlugi targ

Europa

CMA Digital breakfast, 15 kwietnia, Londyn
Dlaczego warto? Sami dobrze wiemy, że najlepiej myśli się przy śniadaniu, a jeśli możemy to wykorzystać, by lepiej zrozumieć stale zmieniające się kwestie SEO, to tym bardziej warto. Tak się składa, że temat najbliższego śniadania to: Evolution of SEO for the desktop and mobile world.

Po śniadaniu warto pójść pod Buckingham Palace, może znowu uda się zobaczyć żołnierza wykonującego niedozwolony „układ choreograficzny”, w tym piruety.

BCP-Kongress und Preisverleihung, 18 czerwca, Monachium
Dlaczego warto? Jeśli zastanawiałeś się, jak komunikują marki w cyfrowym świecie, na kongresie w Monachium dyrektor zarządzający Twittera zbada ten problem.

Starzy Monachijczycy twierdzą, że „biała kiełbasa nie powinna usłyszeć południowych dzwonów”,  a więc z drugim śniadaniem i tradycyjnym weisswurstem trzeba wyrobić się przed dwunastą. Bo że trzeba go zjeść codziennie, to dla wszystkich oczywiste. Dla spóźnialskich jednak takie kiełbasy serwuje Hofbrauhaus przy Platzl 9 (naprzeciwko siedziby Apple’a!) (fot. gary yim / Shutterstock.com).

monachium

Websummit, 3-5 listopad, Dublin
Dlaczego warto? O tym wydarzeniu już pisaliśmy. Ale możemy powtórzyć krótko za technologicznymi geekami odwiedzającymi Dublin w tych dniach i Barneyem Stinsonem z „How I Met your mother”: „It’s legen-dary”.

A w wolnym czasie? No cóż, trudno wyobrazić sobie Dublin bez Guinness’a (fot. littleny / Shutterstock.com).

guiness

Marketing Festival, 26-28 listopada, Brno
Dlaczego warto? Wiemy, jak to jest z referencjami, ale podsumowanie tego eventu przez jednego z gości w słowach „Pracuj ostro, baw się ostro” brzmi naprawdę oszałamiająco.

Z okna hotelu na pewno dostrzeżesz dwie charakterystyczne wieże dominujące nad całą Starówką. To katedra św. Piotra i Pawła i z pewnością warto zobaczyć ją z bliska.

Brno katedra

Stany Zjednoczone

The Ultimate Content Marketing Conference, 14 maja, Nowy Jork
Dlaczego warto? Amerykanie lubią wielkie słowa i z pewnością je tam usłyszysz. Ale powiedzą je ludzie, którzy odnieśli naprawdę wielkie sukcesy. Poza tym Stany to naprawdę świat content marketingu, do tej listy musieliśmy wybierać spośród 40 wydarzeń.

Nowy Jork widzieliśmy przy okazji odbierania Pearl Awards, a żeby jak najdłużej czuć się jak gwiazdy, po gali udaliśmy się na Broadway, polecamy! (fot. Andrey Bayda / Shutterstock.com).

broadway

Authority Rainmaker, 13-15 maja, Denver
Dlaczego warto? Oprócz samego marketingu, można się tu otrzeć o prawdziwy show biznes. Wśród speakerów mamy już Daniela Pinka, Sally Hogshead i Henrego Rollinsa (tak, tego Henrego Rollinsa). Poza tym tylko spójrz, gdzie to się odbywa:

elliecaulkins

Content Marketing World, 8-11 września, Cleveland
Dlaczego warto? Ponad 80 sesji, po których wrócisz do swojego zespołu ze wszystkimi materiałami potrzebnymi do wdrożenia strategii, która będzie rozwijać Twój biznes i inspirować klientów. Sami uczestniczyliśmy w tej konferencji, i jeśli Stany Zjednoczone są światem content marketingu, to tu jest jego centrum.

Jeśli już jesteś na CMW, to świetnie, że Twoje wiosenne podróże tak się przeciągnęły. Jesień to w końcu wymarzona pora na spacery po parku. W Willard Park zobaczysz przy okazji trochę rzeźb, np. słynną olbrzymią pieczątkę „Free stamp” (fot. Kenneth Sponsler / Shutterstock.com).

free stamp
Content Strategy Innovation Summit
, 10-11 września, Los Angeles

Dlaczego warto? Bo w każdych badaniach przekonujemy się, jak ważna jest strategia w drodze do sukcesu a jednocześnie jak niewiele firm ją ma i potrafi stworzyć. Dlaczego nie nauczyć się tego pod palmami?

Warto w Los Angeles przebywać jak najwięcej. To w końcu tu może się spełnić american dream. A skoro o śnie mowa, to zakończeniem listy będzie Los Angeles nocą.

los angeles