W pełni wykorzystujemy potencjał naszych publikacji. Nowy Jork przyznał Aude trzy nominacje do Pearl Awards 2014 i trzy wygrane Perły.

Zdobywcy Pearl Awards 2014 ogłoszeni! Aude zdobyło srebrną za raport CSR ING Banku Śląskiego w kategorii – Best Special Issue oraz dwie złote za magazyn dla pracowników Netii „@mazing” w kategorii: Best Cover B2B i Best Tie-in with corporate integrated marketing campaign.

Dzięki wielkie za zaangażowanie i entuzjazm – to komentarz Anity Buczkowskiej, starszego specjalisty ds. komunikacji ING Banku Śląskiego, która pracowała z nami nad przygotowaniem raportu. Entuzjazm to ważne słowo przy tym projekcie – my entuzjastycznie podeszliśmy do wyzwania i stworzyliśmy odważny autorski projekt graficzny, bank entuzjastycznie zareagował na nasze niesztampowe podejście do raportu. – Zależało nam, aby raport zachęcał do lektury, stąd zwięzłe teksty i prosty język. Ale to dzięki Aude ta solidna dawka danych została podana w tak wysmakowanej formie – podsumowała Anita. I w ten sposób na koncie ING Banku Śląskiego (po wyróżnieniach w konkursach Szpalty Roku i Raporty Społeczne) pojawiła się pierwsza amerykańska perła.

pearl2014_360x310– Ponad 500 zgłoszeń z 7 kontynentów, a jednak zostaliśmy dostrzeżeni! Dwa złota to naprawdę coś, tym bardziej, że w tym roku nie było podziału na kategorie: internal, external communication, a to oznacza, że nasz magazyn dla pracowników był oceniany razem z publikacjami największych wydawnictw na świecie! Dwie złote perły, dla najlepszej okładki i najlepszej strategii marketingowej, to naprawdę @mazing! – oto gorąca relacja Magdy Bugajło z działu komunikacji Netii po gali wręczenia nagród.

Kliknij w okładki magazynów, żeby zobaczyć, czym zdobyliśmy uznanie Amerykanów
aude ing raport csraude ing csr raport

„Ing – sztuka odpowiedzialności. Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ING Banku Śląskiego S.A 2011-2012” to pierwszy raport CSR wydawany przez ING.  Przygotowując koncepcję publikacji oparliśmy się na dwóch założeniach – po pierwsze chcieliśmy, by raport wpisywał się w politykę CSR-ową banku. Bank od lat wspiera młodych polskich artystów, prowadząc Fundację Sztuki Polskiej. Uznaliśmy, że cała publikacja zarówno w warstwie tekstowej jak i graficznej powinna nawiązywać do sztuki. Ten trop zaprowadził nas także do drugiego kluczowego założenia – raport powinien mieć artystyczny charakter – dlatego rysunki i napisy zostały wykonane ręcznie także przez absolwenta ASP – dyrektora artystycznego Marcina Rutkowskiego. Wszystkie zostały namalowane tuszem na papierze – to nadało publikacji w unikalny charakter. Raport został już doceniony: w Konkursie Raporty Społeczne organizowanym przez  Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PwC oraz SGS został uznany za najlepszy debiut 2013 r. , znalazł się także na liście The Top Ten CSR Reports of 2013 (csr-reporting.blogspot.co.il). Jury w Nowym Jorku nagrodziło raport w kategorii bardzo pojemnej  – Best Special Issue – w której pokonał szereg wyróżniających się wydań specjalnych wszelkiej maści.

 

amazing netia„@mazing” magazyn pracowników Netii już po raz trzeci został zauważony po drugiej stronie globu. W tym roku otrzymał dwie nominacje i dwie nagrody Pearl Awards – w kategorii Best Cover i Best Tie-in with corporate integrated marketing campaign. Ta druga kategoria jest szczególnie ważna, ponieważ nominacja dotyczy wewnątrzfirmowej kampanii promującej nowy firmowy claim reklamowy: GIGAWOLNOŚĆ.
Wielkim (w nomenklaturze informatycznej „giga”) wyzwaniem było znalezienie środków wyrazu, które definiowałyby GIGAWOLNOŚĆ. Więcej o kampanii przeczytasz w naszym artykule.

Ceremonia wręczenia Pearl Awards odbyła się 11 listopada w Nowym Jorku – cieszymy się z kolejnych pereł w naszej kolekcji, która łącznie liczy już dziewięć okazów!